KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12645473
*
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:04:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 19:10:41
1
Vinnande bud
13/7 10:39:15
2
350 kr
13/7 10:39:15
1
400 kr (Budbetjänt)
13/7 10:39:45
2
500 kr
13/7 10:39:45
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49
*
Gusten Widerbäck
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gusten Widerbäck
nr 1264 5473
Gusten Widerbäck
(1879-1970), Sverige
Akvarell, Lanskap, signerad. 24x43 cm
Kondition: skadad, saknar glas
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 19:10:41 | 1 | Vinnande bud |
13/7 10:39:15 | 2 | 350 kr |
13/7 10:39:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/7 10:39:45 | 2 | 500 kr |
13/7 10:39:45 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gusten Widerbäck
Erik Gustaf (Gusten) Widerbäck, svensk bildkonstnär född 1879, död 1970.Läs mer om Gusten Widerbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gusten widerbäck lanskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:49